המדריך למציאת פיתרון לכל בעיה ב5 שלבים פשוטים

תמיד קורה לאנשים בעיות, זה באמת קטע מצחיק :) עכשיו ברצינות – לכולנו יש בעיות (או אתגרים כפי שאני מעדיף לפנות לזה) – והן יכולות להיות קטנות עד גדולות.

זה יכול להיות כל דבר you name it – כאבים בגוף, חוסר הצלחה כלכלית, בעיה מתמטית, רצון להרזות, רצון להגשים חלומות – ובכלליות רצון ליצור משהו אבל לא לדעת מה הדרך ליצור אותו.

מודעות

הצעד הראשון בלפתור כל בעיה מתחיל בזה שאתה צריך להיות מודע אליה – לא משנה כמה תנסה לפתור בעיה אם לא תהיה מודע אליה – לא תצליח להשפיע עליה.

כמובן שיש רמות מסוימות של עומק של מודעות, וברמה העמוקה ביותר של המודעות הדרך לפיתרון הוא הפשוט ביותר.

להעתיק מאחרים שיודעים

להרבה הבעיות שיש לכם יש כבר פיתרון – למעשה יש אנשים שכבר התמחו בלפתור בדיוק את מה שאתם מחפשים לפתור. פשוט עליכם למצוא את האנשים האלה ולחקות את ההתנהגות שלהם – ע"י שאלות פשוטות. האנשים האלה יתנו לכם "מרשם" שיתן לכם סוג של אינדיקציה לאן עליכם לפנות בשביל "לבשל" לכם פיתרון.

התכווננות לפתרון וחזרה אחורה בזמן

נגיד ואתה רוצה לבנות גשר בין שני הרים – סביר להניח שאם תתחיל לבנות את הגשר – הוא לא ממש יהיה אופטימלי – כי לא צפית את המכשולים של כוח הכבידה שיהיו לך בדרך.

לאנשים שמתמידים במטרה שלהם יש חזון ברור שכל הזמן מתפתח – והוא מה שמניע אותם כדי לפתור בעיה – ע"י זה שהם מדיימנים איפה הם רוצים להיות ופועלים לכיוון הם מתחילים באופן תת מודע למשוך אליהם את כל מה שדרוש למציאת פיתרון – זה באמת תהליך שלא נראה לעין שלפעמים ההתקדמות כל כך איטית שלא שמים לב אליה.

תפעלו מדי לאחר יצירת הפיתרון

לחיות במצב של תקווה מתמדת לעתיד טוב יותר יכולה להשפיע לטובה – אבל אם אין פעולה שמגבה את החזון שלך אז אתה במצב של wishful thinking – סוג של מחשבה שמקווה שיהיה טוב יותר אבל בלי האמונה שאתה באמת יכול לעשות משהו בנידון.

לכן קח צעד אחד לקראת הפתרון של הבעיה מיד אחרי ההתכווננות שלך. זיכרו גם שהפירמידות נבנו התחילו עם לשים את הלבנה הראשונה! כל כך פשוט אבל כל כך עוצמתי.

אם הייתם פועלים באופן עקבי – אפילו צעד אחד פשוט – להתמקד בצעד אחד פשוט כל יום שלא דורש ממכם הרבה – אתם לא תתייאשו ויהיה לכם סופר מוטיבציה להמשיך.

לחזור על התהליך ושוב ושוב

בשביל ליצור תוצאה שמורגשת – עליכם להמשיך להתמקד ולהתמיד בתהליך, כל פעם עוד קצת ועוד קצת עד שתיצרו מפלצת של הצלחה! :)

בנוסף חשוב לזכור שבשביל לפתור כל בעיות אתם צריכים לתקוף אותה מכמה כיוונים – ולשחק עם האפשרויות עד לפיתרון. (יש אנשים שלקח להם למצוא פיתרון לבעיה שעה, חודש, שנה ואפילו עשורים ומאות!

אם יש לכם איזה משהו קטן עד גדול שמפריע לכם אתם מוזמנים להשאיר תגובה למטה ונפתח על זה דיון אולי תקחו את הצעד הבא בלפתור את הבעיה וליצור חיים טובים יותר :)

 

 


הוספת תגובה