איך להרוויח אלף ש"ח ביום רק מהאינטרנט?

לאחר ניסוי וטעייה לא קטנים, הצלחות קטנות וגדולות יחסית, הגעתי למסקנה שאני חייב שיטה, משהו שאני יכול לחזור עליו, מן מודל כזה, שאני אדע אם אני בכיוון שאני רוצה או לא?

השערה: רוב משווקי האינטרנט השותפים (יש גם משווקי אינטרנט אחרים, שעובדים בצורה שונה) – מאוד מפוזרים, וזה מפריע ליצירת תוצאות אמיתיות לאורך זמן.

הקימו תוכנית פעולה מוגדרת ורשמו אותה

אפילו אם היו ויהיו הצלחות בשיווק באינטרנט, עם ניסיונות אימפולסיביים להקים קמפיינים, בסופו של דבר, אתם יכולים לחסוך המון זמן, ע"י שאילת שאלות כאלה:

 • כמה אני מוכן להפסיד על הקמפיין/פרוייקט?
 • מהו החזר ההשקעה המשוער? (ROI) ומתי מקבלים חזרה את התשלום?
 • כמה כסף מקסימלי אפשר להשקיע ביום?
 • כמה כסף הקמפיין/פרוייקט עשוי להחזיר באופן יומי?
 • כמה זמן נראה לכם שהקמפיין/פרוייקט יחזיק?
 • האם יש לך את הזמן להתחיל ולסיים את הקמפיין/פרוייקט מההתחלה עד הסוף?
 • האם הקמפיין הזה מעניין אותך? האם ישתלם לך לעשות Outsourcing לקמפיין (מיקור חוץ בעברית צחה :) )

כמה אני מוכן להפסיד/להשקיע על הקמפיין?

צריכים לדעת שיש ניסויים שלא הולכים, ויש הטוענים שרק 1 מתוך 10 עובדים ורווחים ובד"כ מכסים על השאר (את זה אני אשאיר לכם לבדוק), וזה נכון בכל תחום ביזמות, 95% מחברות הסרטאפ נכשלות, אותו יחס גם בקמפיין של משווקי שותפים.

מהו החזר ההשקעה המשוער? (ROI) ומתי מקבלים חזרה את התשלום?

אנשים תופסים מתשואה של 2 ספרות (10% פלוס) משהו שהוא מציאה – בתחום האינטרנט החזרי ההשקעה הם פי כמה יותר, אני אישית מציב לעצמי מטרה של החזרה השקעה של לפחות 50% ומעלה, אני מעדיף להשקיע 1000 ש"ח ולקבל בחזרה 2000, מאשר להשקיע 10,000 ולקבל 12,000 (יש כאלה שלא אכפת להם כי יש להם מלאן כסף, אני ממוקד ביעילות), עוד פעם, אם מדובר בקמפיין עצום שמחזיר לכם 20% מתוך השקעה של 100,000 בחודש, יש אנשים שישמחו להשקיע בזה. מה שמוביל לשאלה הבאה…

כמה כסף מקסימלי אפשר להשקיע ביום?

שאלה שאולי נראית מוזרה למשווק מתחיל, אבל אחד הדברים החשובים ביותר זה לדעת שאם יש לך קמפיין שהולך, איך אפשר להביא עוד תנועה, ברגע שיש לכם פרוייקט מצליח, צריכים למקד את כל המאמצים בלהשקיע כמה שיותר כסף בידיעה שהכסף יחזיר את עצמו. קרה לי שהיה לי קמפיין עם החזר השקעה מדהים, אבל הוא בסה"כ נתן לי 10$ ביום. (שזה גם יפה – בערך 1100 ש"ח בחודש)

כמה כסף הקמפיין/פרוייקט עשוי להחזיר באופן יומי?

יש קמפיינים שמחזירים 100 ש"ח ביום, ויש קמפיינים שיכולים להביא 500 ו1000 ש"ח ביום, אפשר להשקיע כמעט את אותו המאמץ, ולהשיג הבדלים עצומים ברווחים. עוד פעם כאן בא עוד כמה פקטורים שצריכים לקחת בחשבון, של הוצאות. עדיף להתמקד בפרוייקטים ארוכי טווח, שמניבים רווחים גדולים. – אני ארחיב על זה למטה.

כמה זמן נראה לכם שהקמפיין/פרוייקט יחזיק?

לי יצא להרים קמפיינים שהחזירו לי 100$ ביום אבל ירדו יחסית מהר, ומצד שני יש קמפיינים שמניבים 10$ ביום ומחזיקים זמן המון (עוד הרחבה למטה), לא תמיד אפשר לנחש כמה זמן הקמפיין ישאר, זה תלוי גם באמצעי הפרסום ובכמות קהל היעד.

האם יש לך את הזמן להתחיל ולסיים את הקמפיין/פרוייקט מההתחלה עד הסוף?

אחד הדברים החשובים שדיברתי עליו בפוסט הקודם הוא שאנשים מתפתים לא לסיים מה שהם התחילו! אתם חייבים להיות יעילים מבחינת האנרגיה שאתם משקיעים, אם אתם חושבים שלא תצליחו לסיים את הקמפיין, אל תתחילו אותו. מסיבה פשוטה, אתם רק תבזבזו את האנרגיה שלכם (ותלמדו על הדרך שעדיף שלא לבזבז אותה על פרוייקטים לא גמורים :)  )

עוד פעם יש יוצאי דופן, אחוזית הייתי אומר, של קמפיין לא גמורים, של טווח של שנה/שנים, שאתם רואים שהם לא הולכים לכיוון שחשבתם, ואז פשוט אתם חייבים לנטוש ולהתחיל משהו חדש. וזה מחזיר אותי לכל התהליך לפני הקמת הפרוייקט – חקר שוק וכל מה שהצעתי למעלה, מחקר ותכנון נועד לחסוך אנרגיה עתידית.

Outsourcing

אם יש חלק בפרוייקט שלא ממש מעניין אתכם/אתם לא טובים בו, וגורם לכם להרגיש מבואסים כל פעם שאתם עושים אותו/ פשוט אין לכם ידע או יכולת בו, יכול להיות שמשתלם לכם לשלם למישהו מבחוץ שיעשה את זה. ועדיין תהיו רווחיים, דוגמא טובה היא לקחת מעצב גרפי לאתר חדש, אני אישית לא מבין כלום לדוגמא בעיצוב אתרים, או עוד דוגמא טובה היא לשלם לכותב שיכתוב לכם מאמרים בנושא מסוים. אתם ממירים זמן ויכולת בכסף.

זהו להיום, מקווה שעזרתי :)

השאירו תגובה לגבי כל רעיון שעלה לכם, אשמח לעזור.


6 תגובות על ”איך להרוויח אלף ש"ח ביום רק מהאינטרנט?“

 • gavriel כתב:

  רשימה נכונה מאוד אבל צרה מאוד
  אתה לא בונה קמפיינים אתה משווק
  ולשיווק יש מנעד (אתה בטח יודע מה זה) הרבה יותר רחב מקמפיין

  נניח א'
  ש-money is no object
  ותשקיע 1000 שקל ביום תקציב
  ותשלם עוד 1000 שקל ליום למנהל קמפיין (תאמין לי יהיו הרבה קופצים וטובים..מאוד)
  לא תרוויח 3000 שקל ביום?
  אחרי הוצאות זה יהיה ה-1000 שקל שרצית

  אבל שנינו יודעים שזה לא יקרה
  כי זה ממש אבל ממש לא תלוי בקמפיין טוב או לא
  גם אם בוצעה כל הרשימה לעיל אחד לאחד

  נניח ב'
  אני מנכ"ל קליקבנק
  ואני אומר לך קבל במתנה את המוצר הכי נמכר שלנו
  הוא שלך (אני נחמד נכון?)
  אבל אתה מקבל אותו as is בלי אפילאטים
  תקים קמפיין ותעבוד לפי הרשימה אחד לאחד
  לא תרוויח את ה-1000 שקל ביום

  אני מודה שיתכנו מקרים ספורים שזה אכן יכול לקרות
  אבל זו לא המתודיקה אותה צריך לאמץ
  כי היא לא מעידה על על הכלל במשולש הדימיוני
  מוצר-קמפיין-רווח

 • האמן החדש כתב:

  אני מצטער, אבל לא הבנתי אותך בצורה ברורה במקרה א' וב'… אשמח אם תסביר שוב.

 • gavriel כתב:

  הייתה לי הרגשה
  אולי באיזה מפגש נתקל אחד בשני
  ואני אסביר את עצמי
  בצורה קצת יותר ברורה

 • כדור השלג כתב:

  אני ממש אוהב פוסטים כאלו, פשוט מטהר את העשן מהרקע ומשאיר את זה פשוט לטעמי ובעצם מאפשר לאנשים אחרים לראות שאין באינטרנט קיצורי דרך, יש לי הרגשה שאתה תגיע רחוק גם באופן הכתיבה והחשיבה שלך לטווח רחוק

  כדור השלג

 • ליאור ברקן כתב:

  אחלה של פוסט איש יקר. אני שמח לראות שיש לך תוכנית פעולה וצורת עבודה שגיבשת לעצמך. עכשיו כל מה שנשאר הוא לצאת קדימה ולתקן תוך כדי הליכה לכיוון תוצאה מוגדרת.

  אגב, בקשר למה שגבריאל רשם, יש המון משתנים בתוך המשוואה שנקראת שיווק, חלקם ניתנים לניבוי (כמו עונתיות) וחלקם לחלוטין לא (אסונות למשל) ולכן חשוב להפריד בין עבודת שיווק יומיומית לאסטרטגיה שיווקית. חשוב לדעת מצד אחד לתכנן נכון את השימוש במשאבים לרשותך ועם זאת להשאר עם צורת חשיבה גמישה כשזה מגיע לביצוע.

  יש סיפרות שלמה וענפה על נושא השיווק וניהול השיווק שנכנסת לפירוט יותר עמוק. אם תרצה המלצות, אתה יודע מה המספר שלי.

  ליאור

 • האמן החדש כתב:

  שמחתי שאהבת כדור השלג,

  אני מאמין בלעבוד חכם, ולהשקיע כמה שצריך עד שמגיעים להגשמת המטרה, עם מחשבה מאחורי זה, תודה על ההרגשה, אני גורם לזה לקרות. הצלחה באינטרנט זה לא מקרי בטווח הארוך, אנשים כמו המיליונר בפיג'מה לא במקרה מצליחים.

  תודה ליאור,
  אני באמת מעדן את התפיסה השיווקית שלי מיום ליום, ומרחיב את היכולת שלי, מה שיפה בתחום שיווק השותפים הוא שאתה מקבל ניסיון מיידי ופידבק מיידי, ככה שההתקדמות בתחום יכולה להיות עצומה, בניגוד לשיווק המסורתי שעובדים בקבוצה ועד שמעלים קמפיין לוקח חודשים.

  אני אשאל אותך לגבי הספרים :) יש לי כבר מלא שמחכים להיקרא.

הוספת תגובה