אתם לא יודעים שאתם יודעים איך להגיע

לאחרונה, נתקלתי באתגרים עצומים שגרמו להתרחב ולהתאמץ יותר לקראת להגיע ליעד המרכזי שלי בתקופה, יצירת פרנסה ודאית ועקבית דרך האינטרנט, המון אסימונים נפלו, וקלטתי שאני חייב להתמקד בנושא אחד ויחיד בתקופה מסוימת כדי להגיע למצב שאני מומחה בו. מן גישה מינימליסטית שאני מאמץ בעקבות ספרים שקראתי (The 4 Hour Work Week, The Power Of Less, ועוד…)

הגישה הולכת ככה, אין נוסחא מוגדרת להצלחה, ומה שיעבוד לאנשים אחרים לא בהכרח יעבוד לכם, וכמובן, אין קיצורי דרך (בטווח הארוך) – בשביל ליצור הצלחה עקבית אתה חייב לדעת ולהבין במה שאתה עושה, במיוחד עכשיו שהתחרות באינטרנט גדלה (יש עדיין מספיק לכולנו…).

אתם יכולים לעוף

נניח ועמדתם בקצה של צוק וידעתם שאתה חייבים לחצות אותו, והיו אנשים שכבר עשו את זה, אבל אין לכם מושג איך לעשות את זה, זה מצב אידיאלי – למה אני אומר אידיאלי? כי הוא טומן בו את כל מה שאתם צריכים בשביל באמת להתפתח בתור בני אדם, חזון ומוטיבציה (אתם יודעים שתרגישו סיפוק עצום שתחצו את התהום), אי ודאות עם טיפת ודאות  (אתם יודעים שאין לכם מושג איך תעברו, אבל קיימת דרך – עובדה אנשים אחרים כבר עשו את זה), יצירתיות – אין דרך מוגדרת להגיע לעבור את הצוק… כל דרך נכונה. סיכון – אתם יודעים שאתם חייבים להצליח… :) אחרת….  (האמתי שבחיים זה יותר סלחני )

להתמודד עם האי ודאות

הרבה אנשים בורחים מחוסר ודאות, הם מחפשים עבודה קבועה, שמבטיחה להם שכר קטן לכמה שהם יכולים להרוויח אם באמת יפעילו את הכוח היצירתי שבהם, במיוחד בעידן הזה – שבו הכי קל להרוויח ולשפר את הפרנסה תוך מקסימום שנתיים, לרמה שאתם מכפילים, משלשים אותה, והרבה יותר…

אני לא יכול לתאר את החשיבות שבחיים עם אי ודאות, תארו לעצמכם, חיים שאתם חיים עם ידיעה מוחלטת של מה שהולך לקרות… בהתחלה זה היה נחמד… הייתם צופים הכל ונהנים, אבל אז פתאום, הייתם מתחילים להשתעמם והם היו מתחילים להיות סיוט!

רוב האנשים חיים בודאות משעממת! הם יודעים מה הולך להיות פחות או יותר מחר, שגרה ועוד שגרה, והם חיים ככה כל החיים.

ודאות היא חשובה במידה

אז למה באמת רוב האנשים חיים חיים כאלה? זה אבסורד! מה ההגיון, בלחיות חיים משעממים? ההגיון הוא אלמנט הודאות, שאנשים חייבים בחיים שלהם, בלי ודאות, אנשים היו חיים בפחדים ופרנויות של "איפה אני אשן היום?" "מה אני אוכל היום?" וכו'…

ודאות היא אלמנט שחשוב לכל אדם, הודאות המרכזית של אנשים, היא ליצור פרנסה ודאית – אבל זהו מעגל קסמים אכזרי ביותר, אנשים מתמקדים בלהרוויח כסף ע"י פוקוס בכסף – טעות רצינית… תשלום עבור שירות מסוים קורה כאשר הערך השירות נתפס כגבוה יותר מהערך הכספי. זאת ההשערה שלי, תן לאנשים ערך עצום – ותיצור ודאות מכל בחינה אפשרית. אם זה כלכלית – תמצא דרך לתת ערך עצום למאות אלפי אנשים בעולם (ע"י פתיחת בלוג כזה) – הערך יכול להיות – מחשבתי רגשי, פרקטי, פיננסי, הומור, כל דבר שנותן חוויה. וכמובן תדאג להקל על הקורא להפיץ את זה בעצמו (Super Disturbation – כאן בא התפקיד שלי בתור משווק אינטרנט). מוצרי אינפורמציה שווים המון כסף אם הם באמת נותנים ערך עצום ללקוח וזה בהחלט חלק שלי בדרך שלי במסע…

לסיכום – קחו סיכונים בחיים

הפואנטה שלי בפוסט הזה היא להבהיר לכם, שהדבר הכי ודאי בחיים, זה לחיות באי ודאות, כי צירוף של פעולות אי ודאיות, יוצרות ודאות ממוצעות גבוהה יותר מחוסר לקיחת סיכונים מוחלטת (אני בטוח שאפשר להוכיח את זה מחקרית).


תגובה אחת על ”אתם לא יודעים שאתם יודעים איך להגיע“

  • ניקי לייבה כתב:

    איזה תובנה חשובה זה חוסר ודאות, זה פותח לך את החשק לרצות ללמוד עוד, וזה טוב שאתה מכבד את מרחב אי-הידיעה הזה!
    הכוס תמיד נשארת פנויה לדעת עוד!
    כל הכבוד אחי :)

הוספת תגובה