הבחנה בין שני סוגי אנשים והשילובים ביניהם – מי אני רוצה להיות?

mishאני הבחנתי שבחיים יש אנשים שיש להם המון רעיונות אבל חסר להם משמעת בסיסית של השקעה ומיקוד של איך להגיע לחלומות שלהם, ומצד שני יש אנשים עם משמעת עצומה אבל עם ראש קטן שלא מנצלים את היכולת שלהם לתרום באמת לעצמם ומעדיפים לעבוד אצל אנשים אחרים.

למעשה יש עוד 2 אפשרויות של אנשים (אם נפשט את העניין) – בני אדם שבכלל אין להם רעיונות ענקיים וחלומות וגם אין להם משמעת בכלל , ובני אדם שיש להם רעיונות, חזון ענקי וחולמים כל יום וגם יש להם משמעת עצומה ללכת צעד אחרי צעד להגשים את המטרה – אני מעוניין להיות האחוז הקטן הזה של האנשים בעלי החזון נרחב לגבי החיים שלו, וגם יודע איזה צעדים לקחת ופועל כל יום בצורה שגרתית להגיע לחלומות שלו. אז מי אתם  מתוך 4 סוגי האישיות האלה?

האחוז הגדול ביותר של האנשים (הבחנה אישית – לא עשיתי מחקר – מניסיון חיים) נמצאים במצב שהם ויתרו על החלומות שלהם(אם יש להם משמעת או לא) – אנשים שהחיים "הקשו עליהם"  – הם ויתרו כבר בגיל ב20 שלהם על החלומות והקשיבו להורים שלהם או לסביבה, הקשיבו לעצה של "אי אפשר לעשות בחיים את מה שאוהבים ולהרוויח מזה כסף",- הם הרוב שלא חושב שהוא יכול לשלוט בתוצאה ובגורל של החיים שלו, והולך לפי מה שאחרים הכתיבו לפניו. אנשים כאלה בד"כ הם שכירים בעבודה. השאלה היא מה יותר מסוכן, לא לקחת סיכון או לקחת סיכון? (התשובה לא תמיד פשוטה)

הקבוצה  הראשונה היא רוב האוכלוסיה – אנשים חסרי חזון וחסרי משמעת, (הכל לפי דעתי -זה לא שחור ולבן אבל אני אוהב לפשט דברים – ככה המוח יכול לקלוט יותר את התמונה הגדולה ע"י הכללה. – טישטוש הטפל ומיקוד בעיקר). רוב האנשים בעולם שלנו נעים כתוצאה מתגובה לאירועים חיצוניים, רואים טלוויזיה בצורה פאסיבית, עושים משהו אחד ולא מסיימים אותו ועוברים הלאה למשהו אחר ולא באמת סוגרים את הפינות של הדברים שחשובים להם באמת, אנשים כאלה חיים כתגובה למה שמתחרש סביבם. נשמע לכם מוכר? אני יודע שאני עובד כל יום על מנת להיות באמת ממושמע עם עצמי כדי שאוכל להגשים את החלומות הגדולים שלי.

הקבוצה השנייה היא הקבוצה של חסרי החלומות אבל בעלי משמעת עצומה – אלא "הפועלים השחורים" שעושים את העבודה השחורה עבור כולנו, הם מקבלים תמיד הנחיות מלמעלה – הקבוצה הזאת לא חייבת להיות רק פועלי בניין או משהו בסגנון, זה אפילו יכול להיות עובד הייטק שטוחן עבודה של 10 שעות ביום ואפילו יותר בחברה שהוא שכיר בה אבל אין לו חזון אמיתי לאיך שהוא רוצה שיראו החיים שלו. (עוד פעם הכל לא שחור ולבן), גם זאתי קבוצה גדולה, שאני אישית מעריך אותה מאוד, כי לפתח משמעת גדולה לעשות משימה אחת כל פעם ולא להתפזר דורש המון סבלנות ומיקוד.

מה שמביא אותנו לקבוצה השלישית, אנשים בעלי חלום אבל חסרי משמעת בסיסית. אני יכול להעיד על עצמי שאני הייתי במשך תקופה מאוד ארוכה בתוך הקבוצה הזאת, הייתי רושם לעצמי דפים על גבי דפים של חלומות (שזה רעיון לא רע בכלל) אבל לא הצלחתי להתמקד בחלום אחד כל פעם ולסיים אותו מא' עד ת' לא משנה מה. כל פעם עברתי מחלום לחלום אחר, מבלי להגשים אותו. לכן אם אתה מרגישים שאתם בקבוצה הזאת, תתחילו לחשוב על אילו דברים מעכבים אותכם מלהתמקד בדברים שבאמת חשובים כדי ליצור את החלומות שלכם, ובנו תוכנית פעולה לחסל כל דבר שעומד בדרכם להגשים את המטרה הזאת. אל תדאגו, משמעת זה דבר נרכש!

ולבסוף הקבוצה הרביעית – האיכותית ביותר שלנו "האתרוג"  – אנשים בעלי חלומות גדולים שיש להם משמעת עצומה להגשים ולהפוך רוח לחומר. אלה אנשים שלא מפחדים לעבוד שעות נוספות, אבל הם מנצלים את זה לשמש להם כמינוף להצלחה העתידית שלהם, ולפני שהם פועלים הם חושבים על התוצאה לטווח הארוך של הפעולות שלהם. לא היה מדהים אם אתם הייתם בקבוצה הזאת? אני יודע שזאת אחת המטרות שלי בחיים להצליח להגשים חלומות שלי שבחרתי, ולקחת כל יום עוד צעד ועוד צעד לכיוון המטרה, זכרו צעדים בודדים כל יום מצטברים לאלפי צעדים בשנה. האנשים האלו הם העילית של האנושות, הם המשפיעים הגדולים ביותר (לא תמיד הם מפורסמים),  הם לרוב בוחרים מטרה מרכזית אחת בתקופה מסוימת, ופועלים בצורה מאסיבית להגשים את המטרה הזאת, הם לא יוותרו בדרך, וישקיעו כמה שנדרש לא משנה באיזה אתגרים ניצבים דרכם. הם חיים את החיים בצורה אקטיבית ולא כפעולה למה שקורה סביבם, הם לא תמיד מסכימים להצעות שאנשים מציעים להם, ולא תמיד עונים לטלפון, כי הם יודעים מה סדר העדיפויות שלהם בחיים. הם לא סנובים, הם פשוט מעדיפים להקדיש את זמנם בצורה היעילה ביותר, ואם תדבר איתם תגלו שדווקא הם מקשיבים לך בהכי הרבה קשב. כי הם מעריכים את זמנם וזמנך.

מי אתם חושבים שאתם בקבוצה הזאת? איך אתם יכולים לבנות לעצמכם משמעת עצומה ולהגדיר את המטרות בחיים שלכם? (אני יוצא מנק' הנחה שאתם גם רוצים להיות בעילית)

אשמח לשמוע תגובה, ולראות מה אתם חושבים!


6 תגובות על ”הבחנה בין שני סוגי אנשים והשילובים ביניהם – מי אני רוצה להיות?“

 • מוטי כתב:

  אני כרגע מוגדר בקבוצה ה-3, ומתחיל להתקדם לכוון הקבוצה ה-4.
  אני עובד על המשמעת שלי באמצעות צעדים קטנים, זה נקרא דרך הקאיזן.

  • האמן החדש כתב:

   מצוין,

   משמעת לא חייבת להיות רגשית קשה, פשוט כדאי ללמוד להתנות את עצמנו בצורה חיובית לעשות את מה שאנחנו רוצים באמת, לדוגמא אפשר להגיד שלאנשים שמנים יש "משמעת" לאכול שוקולד, אם נצליח לקשר הצלחה לפעולות יום יומיות לקראתה, כמו ששמנים מקשרים את זה לאכילת שוקולד, המצב הכלכלי שלנו ישמין מהר :)

 • aaron כתב:

  חח אין לי משמעת בגרוש, אבל שאיפות גדולות (לא חלומות)

  מודה לאלוהים שיש outsourcing

  רושם צקים קטנים לפיליפינים שעושים את העבודה, מקבל צקים גדולים מלקוחות בארה"ב.

  זה תכלס מה שיזם צריך לעשות, להגיע למצב שהוא רק דואג לרעיונות, ואז לתת לאנשים אחרים לבצע, ולשים מישהו שידאג לנהל אותם ולדווח לך על התקדמות. זה השלב הכמעט סופי של יזם מצליח :]

  • האמן החדש כתב:

   זה מצוין שאתה יודע לנצל את החוזקות שלך ולמנף אותם, אני יודע שגם לי יש חוזקות וחולשות, ושאתה עושה outsourcing אתה בעצם לוקח את החולשות שלך ונותן אותם לאנשים שאוהבים לעשות (או כיף להם להרוויח שכר טוב בשבילהם).

   ניהול זמן ופרוייקטים זאת אומנות, חשוב לא להיות "עסוקים" אלא חכמים… חינכו אותנו מגיל צעיר שצריכים לעבוד "קשה" אבל בעצם עבודה קשה נועדה בשביל להבטיח שכר יפה, אז המטרה היא שכר יפה ולא עבודה קשה בהכרח… :)

 • לידיה כתב:

  תעזרו לעבור לקבוצה רביעית.
  אני מחפסת את עמצי .מי אני ?
  מה איני יכולה לעשות כדי להצליח?

  • האמן החדש כתב:

   תשאלי את עצמך את השאלה הזאת,

   "איך יראו החיים האולטימטיביים שלי?"

   ואז:
   "למה אני רוצה את החיים האלה?"

   ואז:
   "איזה פעולות אני יכולה לעשות היום כדי להתקדם לשם?"

   אם תיישמי את הפעולה ותביני לאן את רוצה להגיע כל יום, תגיעי לשם ממש מהר :)

הוספת תגובה