איך למצוא את הלוגו המושלם למותג שלך?

היי חברים,

אחרי כמה ניסויים עם מערכת הפרסום בפייסבוק, עלה לי רעיון ממש טוב שיכול להשפיע אולי על עתיד של מותג והוא – בחירת עיצוב לוגו שמושך אנשים.

נכון, יש אנשים שאומרים שלוגו וסלוגן הם דברים לא הכי חשובים והדבר שהכי חשוב זה המוצר, אני טוען שזה לא הכי מדויק, ואפשר אפילו "להוכיח" את זה עם האינטרנט ובפרט פרסום בפייסבוק. למעשה אפשר ליצור מספר לוגואים פוטנציאלים לחברה, ולנסות אותם על קהל היעד העיקרי שלהם עם פרסום פייסבוק, אפשר להגיע למיקוד מאוד גבוה של גיל, מין (או העדפות מיניות ), התעניינות, שפה ועוד.. למעשה פייסבוק מאפשר צירופים דיי מגניבים, לדוגמא אפשר להגיד למיקוד של נשים בגילאי 26-28 שאוהבות טניס והן רווקות.

זהירות: הניסוי שאני מציע לנסות דורש תקציב, אז אם אתם חברה חסרת לוגו ללא תקציב, אין סיבה להמשיך לקרוא :)

"הניסוי"

ברגע שעיצבנו לוגואים פוטנציאלים נמקד לנו את קהל היעד העיקרי שלנו (עדיף שיהיה "בשר" שנוכל לקבל לפחות 100 קליקים לכל מודעה/לוגו – ככל שיהיה יותר קליקים לאורך שבוע שלם ככה הסטטיסטיקה שלנו תשאף להיות יותר אמיתית) נשים בכותרת ובטקסט מתחת את אותו טקסט אחיד כדי שלא תהיה מודעה עם עדיפות של הטקסט והתחרות היחידה תתבצע על הלוגו, משהו בסגנון: :) (כן אני יודע אחלה קופירייטינג  – בהחלט משובח)

עכשיו פשוט תצרו מודעות עם כל הלוגואים שמועמדים לשאת את התואר של "הלוגו שלנו" , דף הנחיתה של המודעות יכול להיות הצעה קיימת של החברה שלכם ודרך לאסוף לידים או "לייקים" לקבוצת הדילדואים שלכם. ככה תוכלו גם להרוויח מהפרסום ועל הדרך גם למצוא את הלוגו לעשות תחרות
"תת מודעת" על הלוגו המושך ביותר. זכרו ככל שיותר אנשים באופן ממוצע לחצו על הלוגו – סימן שהוא יותר מושך אנשים ויש סבירות גבוהה שבעתיד אנשים יותר יתייחסו למותג שלכם בצורת הלוגו "המועדפת" גם אם הוא לא באינטרנט. ככה למעשה קהל היעד שלנו יקבע לנו את הלוגו, בלי שבכלל נצטרך לבקש ישירות.

התוצאות

לאחר שנצבור נתונים יהיה לנו את הנתון אולי הכי חשוב בתחרות ה-CTR – אחוז הלחיצות מתוך החשיפות של המודעות (Click Trough Rate) – הוא יקבע איזה לוגו הוא הלוגו המנצח. מה שהקהל מעדיף – בצורה תת מודעת. לפי דעתי הפעולה הזאת יכולה להשפיע על גורל של חברה בצורה דיי משמעותית.

אני נוטה לחשוב שתוצאות ניסוי כזה יכולות להיות מפתיעות – ולפעמים צפויות.

הגיבו למטה ותגידו איזה וריאצייה של הניסוי אתם הייתם מעוניינים לעשות?

בונוס לקוראים עד הסוף: מדריך מצוין שמצאתי לעיצוב לוגו מההתחלה עד הסוף.

ראיתם את הלחצן החדש של ה"לייק" שלי?  :)


4 תגובות על ”איך למצוא את הלוגו המושלם למותג שלך?“

הוספת תגובה