האיזון העדין בין תכנון לפעולה

balance

לאחרונה יצא לי לחשוב המון על יעילות עבודה, ועל כמות כנגד, וגם בתור ילד, לא תמיד אהבתי להתאמן על כלי הנגינה שלי (אפילו שהיו תקופות דיי ארוכות שהייתי מנגן בין 3-6 שעות), ותמיד חשבתי איך אני יכול להתאמן פחות ולקבל תוצאות גדולות יותר. מדהים אותי לחשוב עכשיו שכבר בתור ילד חשבתי על התייעלות, רק שזה בא מהצד של "כמה שפחות להתאמן" (אני כיום מאוד אוהב אימון, אחרי שסידרתי בראש שלי שאני לא "צריך" להתאמן, אלא בוחר ואוהב את זה).

אני הכרתי בחיים שלי שהם סוסי עבודה, הם פשוט יכולים לקום בבוקר ולעבוד מ8 עד 8 בערב בלי מנוחה, ומתקתקים עבודה שבן אדם נורמלי עושה בכמה ימים, יצא לי גם לשפוט אנשים בתחום המוסיקה שהיה להם את המשמעת להתאמן כל כך הרבה שעות, ותמיד ניסיתי לשכנע את עצמי שיש דרך אחרת (מהסיבה הפשוטה שבתור ילד ניסיתי להימנע כמה שיותר מאימון :) ). הגעתי למסקנה שאין מה לעשות, בשביל להצליח בתחום כזה תובעני כמו מוסיקה (או שיווק באינטרנט) חייבים משמעת והתמדה.

אני חיפשתי בכלל לא להתאמן ולהשיג תוצאות מדהימות בנגינה שלי, אבל מה שבאמת חיפשתי זה להתאמן במידה המתאימה, שתיצור את התוצאות הרצויות – שאפשר באמת ליצור בפחות זמן, עם מחשבה על יעילות. במקום מיקוד על השגת תוצאות במהירות הכי מהירה – בעצם מחלקים את התוצאה הגדולה ביותר לתת חלקים, כך שברור לגמרי מה צריך לעשות כדי לבצע את התוצאה הגדולה (שיכולה  לפעמים לקחת כמה חודשים, אני הכנתי פעם הופעה לרדיו, שעבדתי עליה חצי שנה, כדי להגיע למצב ליטוש אמיתי). (אתם מוזמנים לשמוע פה את התוצר, אני מנגן פה באבוב – מוסיקה קלאסית, זה העולם שבאתי ממנו)

כך גם במציאות האינטרנטית, חברות קטנות וגדולות, רוצות להצליח מאוד מהר בתחום האינטרנט, במקום לעשות חקר שוק עמוק ולהבין בדיוק מה קהל היעד שלהם רוצה, וכך גם משווקי השותפים, יצא לי לא פעם שראיתי הצעה מאוד אטרקטיבית וקפצתי על המציאה וישר העלתי מודעה כדי לבדוק איך היא מתפקדת, זאת לא הדרך להצליח! אם אתם רואים הצעה שבאמת שווה להשקיע ולקדם אותה תשאלו את עצמכם:

  • מה הקהל היעד שלי?
  • מה מעניין אותו מה מושך אותו, איפה הכאב שלו (זה תהליך דיי ארוך, זה תמצות) –  ואז לכתוב קופי מתאים במודעות שלכם, בבאנרים שלכם ובדפי הנחיתה.
  • איזה מדיומים של פרסום באינטרנט ימירו הכי הרבה? (PPC, PPV, Media Buying, Viral, Video, SEO)
  • כמה משאבים זה דורש ממני? האם אפשר לעשות Outsourcing וזה עדיין משתלם?

החולמים שלא עושים

מנגד עומדים האנשים שיש להם חלומות גדולים, אבל לא עושים כמעט כלום בנדון! לפי דעתי חייבים להיות מתוכננים, במיוחד אם אתם לוקחים על עצמכם פרוייקט גדול, מצד שני, לחיות כל היום בפנטזיות ולחשוב "הלוואי" לא יעזור,

כלל חשוב שיש לי הוא: אף פעם לא לעזוב את זירת התכנון בלי פעולה מיידית שמקדמת אותך לכיוון הרצוי. תכננתם פרוייקט גדול? עכשיו תעשו פעולה אחת שתניע אתכם לכיוון!

לדפוק קופה

הרבה אנשים שנכנסים לתחום של שיווק באינטרנט ובכלל שיווק שותפים, חושבים על לעשות סכום כסף מדהים, וזהו להיות "מסודרים", הרבה בגלל שרואים את כל החברות המצליחות ומשווקי שותפים מצליחים, שמרוויחים סכומים שמנהל הייטק חולם עליו,

איך זה מתקשר ליעילות? כשאתם מתרכזים אך ורק למצוא את הדרך המהירה ביותר להרוויח כסף, אתם מחפשים לקצר בתהליכים, ולעשות את הכל "מהר מהר", וככה גם התוצאה הכספית יורדת בצורה פרופורציונית, רואים את הפרדוקס?

זה משהו שלמדתי מהשותף שלי, שהוא בן אדם מדהים שהתחלתי לעבוד איתו לאחרונה, רק להבין את הMindset שלו, יכול לתרום כמעט לכל בן אדם שאני מכיר. הוא אולי אחד מהאנשים הכי יסודיים שאני מכיר, ולעולם לא יפסח על סעיף אחד אם הוא קבע לעשות אותו.

הדרך שבא הוא עובד זה פשוט ליצור מסמך שמתאר שלב אחרי שלב (לינארית – קווית) את הפעולות, בצורה הכי מפורטת ומחלק אותו לכל מי שעובד איתו (אפילו אם זה רק אני ואח שלו). וככה אנחנו מתקדמים בצורה מאוד יעילה והרמונית בעבודה על פרוייקטים משותפים. אם הייתי בעל של חברה גדולה, הייתי מעדיף שהוא היה מנהל את כל הפעילות של העובדים מאשר מישהו שיש לו תואר במנהל עסקים. בכנות. משהו בתפיסת עולם שלו, פשוט עובדת.

אחד הדברים החשובים ביותר שעוזרים להשתפר בכל תחום בחיים ולעזור לאחרים הוא פשוט ליצור קבוצה של Mastermind, קבוצה של אנשים שעובדים ביחד ומפרים אחד את השני ברעיונות שלהם, בדרך מחשבה שלהם, אני יודע שכבר רק מהדבר הזה, למדתי המון מדרך העבודה של השותף ומהבהירות המחשבתית שלו.

סופ"ש נעים…


הוספת תגובה