מה זה שיווק שותפים?

הזדמנות

היום הוא ההזדמנות הטובה ביותר

כשאנשים מאבדים את פרנסתם בימינו ומתקשים למצוא עבודה חדשה, שוק האינטרנט עומד איתן ויציב, שמגלגל כמות נכבדת של כסף,  הסיבה פשוטה, לאנשים יש רצונות צרכים, ואין כמעט צורך שאין לו פיתרון דרך האינטרנט, פיתרון פשוט ומהיר והרבה פעמים גם איכותי ויעיל.

המודל שלי הוא פשוט:

  1. מצא מה אנשים רוצים
  2. תן להם אותו (אם זה מוצר שלך או של מישהו אחר שאתה מקבל עליו עמלה)

הרעיון הכללי מאוד פשוט, מוצאים את התחומים שאנשים מעוניינים בהם (ע"י האתר לדוגמא כמו ehow.com , זה אתר שיכול להראות לך איזה חיפוש של "איך אני…" והביקוש שלהם)

החלק של "לתת להם את המוצר", הוא המקום שנכנס שיווק שותפים לתמונה, יש המון ספקים ברשת שאין להם שמץ בשיווק, אבל יש להם מוצר איכותי ששווה המון, זוכרים את הפוסט שלי על למה שיווק איכותי שווה יותר ממוצר איכותי?

זהו המצב של המון ספקים עם מוצר איכותי, שלאט לאט מציעים עמלה בצורת:

  • CPA -Cost Per Action- הפנייה (ליד) איכותי של הרשמה של לקוח פוטנציאלי, המפרסם השותף מקבל עמלה על כל פעם שלקוח חדש נרשם, שווה המון בעיני ספק, כמובן אם בא בכמויות, יהיה תמיד אחוז מסוים מתוך הלקוחות הפוטנציאליים שישמח לקנות את המוצר, ולכן הספקים עושה תמחור שמשתלם לו, שזה WIN WIN SITUATION , הרבה פעמים ההפנייה תלויה בהכנסת פרטים של כרטיס האשראי של הלקוח (לא תמיד) בשביל השתתפות בתקופת ניסיון ב"חינם" (Free Trial) דוגמא היא שהלקוח יחוייב כעבור חודש על המוצר/שירות אם העסקה לא בוטלה.
  • תשלום לפי מכירה – אם הצלחת להפנות תנועה של לקוחות לאתר של הספק והלקוח קנה את המוצר (בוא לא ניכנס לעומק של איך זה עובד) אז קיבלת עמלה – אחוז מתוך המוצר שמציע הספק, עמלה כזאת יכולה להיות אפילו 70% מהמוצר! התפקיד של המשווק השותף הוא ליצור ללקוח תחושה ורצון לקנות את המוצר.

אלו 2 הדרכים המרכזיות של שיווק שותפים, שמעתי שמישהו אמר שבארץ שיווק שותפים מאפשר לספקים להגיע ל50% יותר לקוחות (אני תמיד אקח בעירבון מוגבל כל נתון במיוחד אם הוא רשום באחוזים [צפו לפוסט מתקרב על אחוזים ושיווק בקרוב] – אבל אני נוטה להאמין שיש למשווקים כאלה יכולות יצירתיות וזמן שאין לספקים).

למה שספקים ישלמו אחוזים כל כך גדולים למשווק שותף??

יש 2 סיבות חשובים:

  1. מגדיל את הרווח של הספק ללא שום השקעה מצידו – לדוגמא המשווק השותף יכול להביא לספק לקוחות מסינגפור שזקוקים למוצר, אפילו שהספק בכלל מגרמניה. אפשר להגיד שבכלליות תנועה איכותית וממוקדת של לקוחות לאתר = רווח. (יש עוד פרמטרים , אני בכוונה מפשט)
  2. מאפשר לספק ליצור רשימת לקוחות גדולה יותר, וע"י כך לשווק מוצרים עתידיים ללקוחות פוטנצאיליים והפעם ללא תשלום נוסף למשווק השותף!

איזה מוצרים משווקים בשיווק שותפים

כל מוצר. תחשבו על מוצר, אפשר לשווק אותו בשיווק שותפים, אם זה מוצר פיסי, (מחשב נייד), עד למוצר דיגיטלי (ספר PDF על "איך להתחיל עם בחורות" ), האפשרויות אינסופיות… אתם מתחילים להבין למה זה תחום "חם" עם פוטנציאל עצום?

המסע שלי

שיווק שותפים (ובכלל שיווק באינטרנט) זאת הדרך שלי להגשים את הפנטזיה שלי, זאת דרך מאתגרת ביותר, למה? כי המון אנשים מתוודים לתחום המדהים והוא נעשה יותר ויותר תחרותי, לכן אני חייב להשקיע בזה כמעט כל זמן פנוי שלי, בשביל להיות אחד מהטובים, בגלל עלי להתמקד כל יום בצעד קטנים לקראת מטרות גדולות ולהיות מאורגן.

אני מתכנן לא רק לשווק מוצרים של אחרים, אלא גם בעתיד הלא רחוק, ליצור מוצר משלי, ולאפשר למשווקים שותפים להפיץ אותו. זאת תגלו בהמשך… ♫


תגובה אחת על ”מה זה שיווק שותפים?“

הוספת תגובה